box top
Świat dzieci (i rodziców)

W Wiśle dzieci z pewnością nie będą się nudzić nawet bez komputera i telewizora. Alternatyw mamy sporo!

 Zanim nadejdzie zima, pora roku szczególnie atrakcyjna dla dzieci, mamy późną jesień, krótkie dni i kapryśną pogodę. Ale nawet teraz można znaleźć w Wiśle atrakcje, które mogą przypaść do gustu najmłodszym turystom. Prócz górskich wędrówek i zwiedzania muzeów chcemy zwrócić Waszą uwagę na kilka innych możliwości.

Na początek proponujemy wycieczki po Wiśle stylowymi ciuchciami. Startują one z samego centrum miasta i zawiozą nas w różne wiślańskie doliny. Możemy w ten sposób podziwiać panoramę okolicznych gór i zobaczyć z bliska różne tutejsze atrakcje. Oszklone wagoniki ochronią nas przed ewentualnym deszczem, a nagłośnienie pozwoli usłyszeć barwne opowieści przewodnika. Na dzień dzisiejszy działają w Wiśle dwie takie ciuchcie.

Tym, którzy chcą mocniejszych emocji polecamy Ośrodek „Mustang”. Sama nazwa sugeruje nam już, jakich możemy się tam spodziewać atrakcji. Dostępne są tam konne spacery, bardziej zaawansowana jazda konna  ale także przejażdżka zabytkowym dyliżansem. Atrakcji jest oczywiście więcej, ale o tym najlepiej przekonać się już na miejscu.

Nie mniej emocjonująca od konnej jazdy może być wyprawa do parku linowego w samym centrum miasta, który działa pod wszystko mówiącą nazwą: „Przygoda Park”. Tu także nie będziemy wymieniać wszystkich dostępnych atrakcji, a jedynie zachęcamy do jego odwiedzenia, ale obiecujemy: wybór atrakcji jest naprawdę spory i to nie tylko dla dzieci. Wspomnimy tylko o tych podstawowych: trasy powietrzne i przeszkody linowe o różnym stopniu trudności. Trasy mają różny stopień trudności i są wyzwaniem nie tylko dla najmłodszych. I chociaż budzą one sporo emocji są całkowicie bezpieczne.

Mniejsze dzieci zapraszamy wraz z rodzicami do Parku Kopczyńskiego, gdzie można skorzystać z miejskiego placu zabaw, a prócz tego przy barze „Mr Hamburger” dostępny jest plac zabaw oraz sala zabaw „Psikus”.

Poza tym w Wiśle dostępne są baseny kąpielowe. Największy kompleks basenów i atrakcji wodnych znajduje się w Hotelu Gołębiewski, a nieco mniejszy w Hotelu Stok. Prócz tego są dostępne baseny w Ośrodku Sportowym „Start” i w Hotelu „Beskidy”.

Zapraszamy do Wisły. Wasze pociechy nie będą się tu nudzić nawet późną jesienią.

_________________

Wiślańska Ciuchcia
tel. 518 365 616; 785 437 101; rezerwacje: 511 366 897

Ciuchcia „Martusia”tel. 601-464-841, 607-153-709

Górska Turystyka Jeździecka „Mustang”
Wisła Jawornik, tel. 33 855 30 26, 606 499 878

Park linowy „Przygoda Park”
tel. 660 538 716

Plac Zabaw „Psikus”
Park Kopczyńskiego, tel. 508 826 667

Kompleks basenowy „Tropikana” (Hotel Gołębiewski)
tel. 33 855 47 00

tel. 33 856 41 00

Ośrodek Sportowy „Start”
tel. 33 855 24 14

Basen w Hotelu „Beskidy”
tel. 33 855 20 13
« przejdź do wszystkich aktualności
medium box
noclegi w wiśle narrow-box Dodaj obiekt za darmo box bottom
noclegi w wiśle narrow-box Dodaj obiekt za darmo box bottom

noclegi w wiśle narrow-box Obiekt położony w Centrum Wisły Obiekt położony w pobliżu centrum Wisły Obiekt położony na uboczu w Wiśle box bottom
noclegi w wiśle narrow-box
nordic walking
noclegi w wiśle narrow-box
box top

box headerŚwiadczenia turystyczne w poszczególnych rejonach Wisły


Wolne pokoje:
Takiej zimy już dawno w Wiśle nie mieliśmy. Wszyscy, nie tylko narciarze, bardzo chwalą sobie warunki meteorologiczne, sprzyjające wyśmienitemu wypoczynkowi. Na nartach można jeździć na każdym wyciągu. Tak pozostanie prawdopodobnie nawet w marcu.