box top
Gdzie w Wiśle jeździć na nartach?

 Odpowiedź na takie pytanie jest standardowa: to zależy. Ośrodków narciarskich z wyciągami jest w Wiśle prawie 20, a niektóre z nich mają więcej niż jeden wyciąg. Czym zatem kierować się będziemy podejmując decyzję, gdzie będziemy zjeżdżać? Chcemy zwrócić twoją uwagę na kilka spraw, które warto uwzględnić, a potem podejmij decyzję sam. W Internecie bez problemów znajdziesz wykaz wyciągów z informacjami, co one oferują. Dotyczy to nie tylko Wisły, ale także miejscowości sąsiednich.

 Przez ostatnie kilka lat infrastruktura wyciągów zmieniła się diametralnie. Kiedyś takie wyposażenie jak ratrak, armatki śnieżne czy sztuczne oświetlenie to była rzadkość, a dziś są prawie normą. To, czy ośrodek posiada ratrak jest zawsze ważne, ale kiedy temperatura się podnosi a śnieg zaczyna znikać, to istotne jest, czy na wyciągu śnieg będzie mimo wszystko. Zresztą warunki panujące na niektórych wyciągach możemy sobie wprost podejrzeć przez Internet, bo coraz częściej na wyciągach montowane są kamerki. Co zatem powinniśmy uwzględnić?

 Jeśli jeździsz dobrze, a może nawet bardzo dobrze, to zapewne zainteresują cię wyciągi długie, gdzie różnica wzniesień między początkiem i końcem trasy będzie znaczna. Jeśli przemkniesz trasą jak burza, jesteś silny jak tur i wytrzymały niczym maratończyk, to nie będziesz chciał czekać w kolejce do wyciągu – chcesz jeździć! Mniej sprawni jak ty powiedzą, że parę minut w kolejce to niezły czas, by nieco odpocząć. No ale zakładam, że ty nie chcesz. Zatem najlepszą opcją będą dla ciebie obiekty mające wyciągi krzesełkowe, zwłaszcza czteroosobowe kanapy. Ale pamiętaj też, że na tych trasach będzie ogromny ruch. Ta ilość jeżdżących narciarzy i starania organizatorów sprawiają, że trasy te są zwykle oblodzone i bardzo szybkie. Jeśli zatem należysz do dobrych narciarzy, chcesz szybko pojeździć, ale nie jesteś fanem sportów ekstremalnych to wybierz raczej inny wyciąg lub też taki dzień, lub porę dnia, kiedy ruch na stokach będzie zdecydowanie mniejszy.

 Jeśli wybierasz się na narty z dziećmi, lub sam należysz do początkujących, to wybierz trasę, która niekoniecznie musi być długa ani stroma. Tam też może być tłoczno, ale biorąc pod uwagę, że szybkości osiągane przez narciarzy będą zdecydowanie mniejsze, niż na trasach długich i stromych, jest to opcja na pewno bardziej bezpieczna.

 Jeśli zaczynasz przygodę z nartami i nie masz jeszcze swojego sprzętu możesz go wypożyczyć na miejscu. Niektóre wyciągi mają swoje własne wypożyczalnie sprzętu, ale znowu: sprawdź to wcześniej. Jeśli ośrodek, który sobie upatrzyłeś nie posiada wypożyczalni sprzętu, to musisz się wyekwipować wcześniej. W Wiśle jest kilka wypożyczalni sprzętu sportowego i zlokalizowanie ich nie powinno stanowić problemu.

 Co jeszcze może być istotne w wyborze takiego a nie innego obiektu, kiedy już zdecydowałeś się pojechać na narty? No oczywiście: nie samymi nartami człowiek żyje. Dobrze jest czasami coś zjeść i czegoś się napić. Dlatego sprawdź także ten aspekt: gdzie będziesz mógł zaspokoić te swoje potrzeby. W dzisiejszych czasach, wszechobecnego Internetu wybierając się na narty, np. do Wisły, możesz sobie wszystko wcześniej sprawdzić i zaplanować i to z bardzo dużym prawdopodobieństwem, że taki plan uda się przeprowadzić do końca.

Noclegi Wisła - Wyciągi w Wiśle...
Noclegi Wisła - Wyciągi w Wiśle...« przejdź do wszystkich porad
medium box
noclegi w wiśle narrow-box Dodaj obiekt za darmo box bottom
noclegi w wiśle narrow-box Dodaj obiekt za darmo box bottom

noclegi w wiśle narrow-box Obiekt położony w Centrum Wisły Obiekt położony w pobliżu centrum Wisły Obiekt położony na uboczu w Wiśle box bottom
noclegi w wiśle narrow-box
nordic walking
noclegi w wiśle narrow-box
box top

box headerŚwiadczenia turystyczne w poszczególnych rejonach Wisły


Wolne pokoje:
Takiej zimy już dawno w Wiśle nie mieliśmy. Wszyscy, nie tylko narciarze, bardzo chwalą sobie warunki meteorologiczne, sprzyjające wyśmienitemu wypoczynkowi. Na nartach można jeździć na każdym wyciągu. Tak pozostanie prawdopodobnie nawet w marcu.